Idea One For Life
Idea One For Life

Zastanów się co może się stać gdy spotka się⁠

  • kiepski/źle dobrany materiał ⁠
  • z psującymi się dodatkami ⁠
  • brakiem kaletników w okolicy lub utrudnioną naprawą ⁠
  • oraz szybko przemijająca moda?

Już Ci mówię: płacz! Ponieważ przedmiot, który miał starczyć na dłużej właśnie musisz oddać/wyrzucić. 

 

Denerwowała mnie nietrwałość

Od lat denerwowało mnie, ile wokół mnie jest nietrwałych produktów. W niektórych coś się zepsuło i nie dało się tego naprawić. Inne choć były sprawne, to wstyd było się z nimi pokazać, bo były już tak znoszone, albo po prostu... przestarzałe! 

Jako projektantka nie chciałam przykładać ręki do tworzenia takich przedmiotów "na jeden sezon". Właśnie dlatego wyruszyłam na ścieżkę odpowiedzialnego projektowania i stworzyłam Saileath, w którym łącze tradycyjne techniki rzemiosła z autorską koncepcją projektowania w idei One For Life.

Co skraca trwałość? 

Niewłaściwa konstrukcja, źle dobrane lub słabej jakości materiały, a także pośpiech przy szyciu zmniejszają szansę na długotrwałe życie. Ale też... Brak możliwości lub utrudnianie - naprawy, renowacji i modyfikowania przedmiotów. 

Wydłużam życie!

Chciałam odwrócić ten bieg i zrobić co w mojej mocy, aby uszyć osobiste dodatki, które są możliwie jak najtrwalsze. Postanowiłam wybrać materiały, które można poddawać renowacji. Zaprojektować wyroby, które mniej się psują, a jednocześnie są łatwe w naprawie i modyfikacjach. Co więcej, aby w przyszłości można było odzyskać materiał za pomocą upcyklingu. Tak powstała koncepcja One For Life.

Idea one for life

Stworzyłam autorską koncepcję, według której mogłyby funkcjonować współczesne wyroby kaletnicze. Jak sama nazwa wskazuje idea polega na takim projektowaniu i szyciu, aby dany produkt był jak najtrwalszy - wręcz na całe życie.

Idea "one for life" jest to patrzenie na produkt w sposób holistyczny, tak by uwzględniać w projekcie wszystkie etapy życia wyrobu: od powstania surowców, przez szycie, dostawę, Wasze używanie, naprawy, modyfikacje, aż po utylizację.

Tak prezentuje się przykładowy cykl życia jednego z produktów Saileath:

Jakie są produkty Saileath?

Projektując w idei "one for life", tworzę produkty, które:

  • są mniej podatne na uszkodzenia;
  • są łatwe w codziennej konserwacji, ale też przy renowacji i naprawach;
  • mają możliwość wprowadzania dalszych modyfikacji, np. gdy zmienią się Wasze potrzeby lub gdy przekażesz produkt innej osobie;
  • swoim istnieniem są możliwie jak najmniejszym obciążeniem dla świata.

Każde to założenie ma odzwierciedlenie w tym, jak finalnie wyglądają wyroby.

Dzięki idei One For Life szyję trwałe produkty na lata, które nie sprawiają Ci z czasem problemów. 

Poznaj produkty Saileath! 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl