Jakie jest Saileath? - Poznaj wartości
Jakie jest Saileath?

Bez marnych frazesów

Poznaj sześć wartości, którymi kieruję się w Saileath! Co tak naprawdęoznacza dla Ciebie, że Saileath jest less waste, uniwersalne, zrównoważone, rodzinne, edukacyjne i spójne z tradycjami kaletniczymi? 

Mam nadzieję, że ten post okaże się pewnym drogowskazem zarówno dla mnie jak i Ciebie. 

 

 

Saileath jest Less Waste

Na bieżąco = bez nadmiaru!

Na bieżąco, czyli bez nadmiaru! To prawda czas oczekiwania jest nieco dłuższy. Jednak szyjąc na bieżąco, nie tworzymy w nadmiarze rzeczy, które potencjalnie mogą się nie sprzedać.

Jakość a nie ilość!

Choć nie znajdziesz u nas kilku modeli, to każdy projekt jest tak zaprojektowany, aby pasował do wielu stylizacji i okazji!

Szczerość materiałowa:

W produktach Saileath możesz znaleźć drobne ryski, blizny i "skazy", które nie umniejszają trwałości całego wyrobu. Przy tym punkcie chciałabym się na chwilkę zatrzymać. Materiał z którego szyje jest niezwykle cenny a to dlatego, że pochodzi od żywej istoty. Zwierzęta, tak jak i my przez całe życie nabierają pewnych cech charakterystyczny. U mnie jest to blizna po ospie, u mojego taty poparzenie ręki, a u Was? Podobne blizny, skazy i znamienia możesz znaleźć na wyrobach Saileath. Nie chcę tego odcinać, ukrywać... Skoro jest to część historii.

 

Przykład drobnych blizn na skórze

 

Pielęgnowanie i naprawianie: 

Do każdego produktu dołączam zestaw naprawczy, który składa się z igły, nici i instrukcji. Proponuję Wam też wszelkiego rodzaju usługi naprawy, konserwacji, renowacji lub modyfikacji. 

 

Przykładowy zestaw naprawczy, który dołączam do każdego zamówienia

 

Dawanie drugiego życia: 

Przedmioty, które nie są Wam potrzebne/nie podobają się, możemy wspólnie zmodyfikować.

Saileath jest Less Waste i w skrócie oznacza, to że zawsze jestem chętna do pomocy, tak by raz pozyskany materiał był jak najdłużej używany. 

Saileath jest uniwersalne

Niezależnie od płci: w Saileath nie dzielę na damskie czy męskie. Tylko od Was zależy czy tego potrzebujecie.

Niezależnie od sytuacji: do pracy, na randkę, do sklepu... Tylko od Was zależy do czego będziecie tego używać.

Niezależnie od funkcji: Na laptopa, dokumenty lub na książki... Tylko od Was zależy jak będziecie tego używać.

 

Etui Folbag w różnych stylizacjach

 

Saileath jest zrównoważone

W Saileath staram trzymać się balans pomiędzy Waszymi potrzebami, moimi wartościami i nie tracąc z oczu środowiska. W takim wypadku bardzo łatwo popaść w skrajność, a nie chodzi o to...

Zrównoważona produkcja 

wraca jak bumerang. Nie chcę produkować rzeczy niepotrzebnych, właśnie dlatego szyję wszystko na bieżąco. Kładę też ogromny nacisk na to by materiały i dodatki, których używam produkowane były w zgodzie ze zrównoważoną produkcją. 

Materiały vs środowisko

Używam materiałów, które po pierwsze mają jak najmniej negatywny wpływ na środowisko a do tego są trwałe lub można je poddać upcyklingowi/recyklingowi.

Zrównoważone ceny

Ceny w Saileath są transparentne i stałe. Mam zasadę o tym, że nie robię sezonowych wyprzedaży. Zresztą przy produkcji na bieżąco, produktów o ponadczasowym wyglądzie, nie miałabym co wyprzedawać ;) 

Niższa cena jest tylko w trakcie przedsprzedaży i jest to ukłon w stronę osób, które czekają dłużej aż dany produkt zostanie wysłany. 

Równowaga praca vs życie 

Saileath jest dla mnie BARDZO WAŻNE, ale nie jest wszystkim. 

 

Saileath jest rodzinne

Rodzinne tradycje rzemieślnicze, wakacje u dziadków, niebieski młoteczek... to wszystko przeplata się w Saileath. Tym samym TO daje ciepłą i bliską atmosferę, którą staram się w Saileath utrzymać. 

Mama mi powtarzała, że niedziela jest dla rodziny. Teraz gdy jestem starsza uważam, że niedziela jest dla rodziny, natury i dla mnie samej.

Dlatego w weekend lub gdy sytuacja tego wymaga, potrafię zatrzasnąć za sobą drzwi w pracy, by być z rodziną.

 

Saileath to też tradycje kaletnicze

Przedmioty Saileath wytwarzam sama w małym szczecińskim warsztacie. Tu nie ma wielkich maszyn. Znajdziesz za to wybijaki, igły czy szydła... 

Staram się też, aby główne materiały, takie jak skóry czy nici, pochodziły z firm o podobnych tradycjach. 

 

Saileath jest edukacyjne

Prywatnie uwielbiam czytać różnego rodzaju książki i słuchać podcastów o zdrowiu, środowisku, żywieniu, psychologii. Te tematy czasem pojawiają się na blogu lub social mediach. Dość mocno wpływają na to jakie jest Saileath. 

Nie chcę zostawiać niczego w sferze domysłów. Dlatego oprócz produktów chcę Wam dawać wiedzę! 

Jak dbać o skórzane dodatki?

Oczywiście jest (lub będzie) tu trochę wiedzy o tym, jak pielęgnować przedmioty ze skóry, aby służyły nam jak najdłużej.

O zrównoważonym rozwoju

Znajdziecie tu wpisy o GOZ, Zero Waste, greenwashingu, planowanym postarzaniu i wiele innych, ważnych tematów, o których trzeba mówić.

Dodam jeszcze na koniec krótką anegdotkę. Będąc w podstawówce miałam do napisania recenzję książki Czekolada Joanne Harris. Moja mama wtedy po raz pierwszy wyskoczyła z tematem "Karolina tylko masz mi tu dodać bibliografię!". Tak też jest do dziś... Pod większością tekstów odnajdziecie źródła, z których korzystałam. Tu akurat brak.

 

 

Wartości Saileath są spójne z Twoimi? 

Podoba Ci się idea jaką prezentuje Saileath, ale musisz się jeszcze trochę zastanowić? Poznaj Saileath z bliska!

 

Masz pytania? Zapraszam do kontaktu:

+48 507 278 261 | kontakt@saileath.com 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.