O mnie

Cześć! Nazywam się Karolina Nowaczewska, jestem projektantką i rzemieślniczką. Projektuję i szyję osobiste przedmioty w idei one for life, tak aby zostały z Wami na lata.

Mój cel

Od lat denerwowało mnie, ile wokół mnie jest nietrwałych produktów, które wpierw zagracają nasze domy, a przez to, że są słabej jakości, szybciej tracą swoją żywotność i zalewają naszą planetę hałdami śmieci. 


Osobiste przedmioty

W projektach osobistych przedmiotów Saileath, łącze tradycyjne techniki rzemieślnicze, których nauczył mnie mój dziadek oraz autorski sposób patrzenia na projektowanie, czyli ideę One For Life.

Każdy przedmiot szyję ręcznie w mojej pracowni z trwałych skór garbowanych roślinnie. Nie używam dodatków, które mogą szybko się zepsuć.

Być bardziej Less Waste

Początek roku 2018 był dla mnie przełomowy. Choć od kilku lat byłam wegetarianką i uważałam się za osobę, która dba o środowisko, to... ten rok był rokiem ogromnych zmian. Zaczęłam minimalizować ilość posiadanych rzeczy i iść w kierunku życia w stylu Less Waste.

W międzyczasie zaczęłam też odkrywać rodzinne tradycje rzemieślnicze, które niespodziewanie popchnęły mnie w kierunku szycia i ani się nie obejrzałam, a już wylądowałam na przyuczeniu do zawodu kaletnika.

Od magisterki do własnej marki

Ten rok był też momentem wyboru tematu na pracę magisterską. Wtedy już wiedziałam, że chcę coś zmienić. W końcu połączyłam trzy interesujące mnie dziedziny: projektowanie, less waste i tradycje rzemieślnicze. 

W ramach pracy magisterskiej stworzyłam system, według którego mogłyby funkcjonować współczesne wyroby kaletnicze. Na podstawie tego systemu zaprojektowałam plecak.

Moja praca magisterska okazała się fundamentem do stworzenia Saileath. 

Skąd nazwa Saileath

Saileath to połączenie dwóch słów, które składają się na dwie pasje w moim życiu. Pierwszą  miłością jest woda, jachty, żeglarstwo, a drugą zrównoważone i uniwersalne projektowanie wyrobów kaletniczych.

Załoga Saileath

Początkowo w Saileath byłam tylko ja. Z czasem dołączyła do mnie moja kuzynka Agatka Witek. Obecnie zajmuje się ona częściowo newsletterem, social mediami oraz szyciem woreczków na produkty Saileath, jednak dla mnie jest ona kimś więcej... 

Stań się częścią tej historii!

Jeśli chcesz nas poznać bliżej, to jest doskonała możliwość. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl