Relacja z kwietniowych Warsztatów Kaletniczych w Saileath - szyjemy PASEK!
Relacja z kwietniowych Warsztatów Kaletniczych w Saileath - szyjemy PASEK!

Warsztaty rzemiosła - szyjemy pasek!

Zapraszam Cię do zapoznania się z relacją z ostatnich warsztatów kaletniczych, które odbyły się w Saileath. Początkowe obawy, które towarzyszyły mi przed tym wydarzeniem, szybko zostały rozwiane przez entuzjazm i determinację uczestniczek. Cała trójka wróciła do domu z radością wymalowaną na twarzy i nowo uszytymi paskami w spodniach!

 

 

 

Zanurz się w Świat Kaletniczej Pracowni Saileath!

Zanim zaczniemy, usiądź wygodnie, weź ulubiony napój do ręki, wciśnij PLAY i zanurz się w pachnący skórą i balsamami świat kaletniczej pracowni!  

 

Miałam duże obawy!

Kiedy w lutym planowałam warsztaty kaletnicze zastanawiałam się jak to zrobić, aby mieć pewność, że osoby, które przyjdą na te z szycia paska na pewno sobie poradzą. Kombinowałam jak przysłowiowy koń pod górę: że może powinnam zrobić warsztaty, które roboczo nazwałam Podstawówką, na których krok po kroku każdy uczyłby się obsługi narzędzi. A może... podkreślać na każdym kroku, że one są bardziej zaawansowane niż te z szycia etui czy zakładek??

W końcu zaufałam przeczuciu, które mi mówiło "Karolina, przecież ty umiesz uczyć i zarażać innych pasją. Dasz radę przekazać tę wiedzę tak, aby nawet nieszyjący - uszyli". 

Dziś cieszę się, że sobie zaufałam. Warsztaty z szycia paska rozeszły się jak ciepłe bułeczki. Jednak oh! Wyobraź sobie jak byłam zaskoczona, kiedy dowiedziałam się, że uczestniczki sobotnich warsztatów są kaletniczymi nowicjuszkami...

Spotkanie z Kaletniczymi Pasjonatami

  • Edyta jest córką krawcowej,  więc od dziecka ma styczność z szyciem, choć jak się szybko okazało kaletnictwo jest całkiem innym światem. Edyta na co dzień szyje urocze posłania dla zwierząt i marzy o tym by niedługo wprowadzić obroże i skórzane akcesoria. Właśnie dlatego zdecydowała się przyjść na warsztaty i poznać tajniki kaletniczej pracowni. 

  • Amelia to fanka jeździectwa. Ma już za sobą drobne naprawy oprzyrządowania końskiego. Choć jak sama przyznała - teraz będzie jej już to dużo sprawniej szło. Nie dała się problemom z wybijaniem otworów i dziś może z dumą nosić pasek o więcej niż jednej dziurce ;)))
  • Martę miałam już okazję poznać na otwarciu pracowni Saileath, jesienią 2022 roku. Wtedy to klimat rzemieślniczej pracowni bardzo jej się spodobał. W sobotę Marta miała okazję po raz pierwszy użyć wszystkich tych tajemniczych narzędzi i powstał z tego wyjątkowy pasek! 

 

 

Warsztaty kaletnicze: Odkrywanie Tajemnic Skóry

Warsztaty rozpoczęliśmy od poznania różnych rodzajów skór i ich roślinnych alternatyw. Uczestnicy dowiedzieli się też jak rozkrajać skórę i jakie mają właściwości jej poszczególne elementy. Omówiliśmy też dwa rodzaje szycia ich wady i zalety.  

 

Szycie skórzanego paska

Następnie rozpoczęła się prawdziwa zabawa! Uczestniczki miały do wyboru trzy skóry, z których mogły uszyć pasek. Okazało się, że wybór koloru był trudniejszy niż pierwotnie przypuszczały. Ostatecznie wszystkie zdecydowały się na klasyczny brązowy odcień.

  

Brak umiejętności to nie przeszkoda

Mimo drobnych trudności i wpadek, każda z uczestniczek stworzyła wyjątkowy pasek, z którego może być dumna (ja jestem dumna z ich postępów). Mi to sobotnie spotkanie pokazało po raz kolejny, że nawet osoby bez wcześniejszego doświadczenia mogą odnaleźć się w świecie kaletnictwa.

  

  

      

Zapraszam na Najbliższe Warsztaty!

Już 25 maja odbędą się kolejne warsztaty - >> Mój pierwszy pasek << 

Tego DOŚWIADCZYSZ na Warsztatach:

  • Masz okazję poznać kaletniczą pracownię od podszewki, w tym: różne rodzaje skór i ich roślinne alternatywy.
  • Dowiadujesz się, jak pracować ze skórą naturalną. W swoim projekcie wykorzystasz niepowtarzalną skórę, garbowaną roślinnie w włoskiej garbarni oraz lniane nici, dzięki czemu Twoje etui będzie piękne, trwałe, a przy tym ekologiczne!
  • Uczysz się obsługiwać narzędzia kaletnicze, sztuki wykańczania krawędzi i podstaw konserwacji.
  • Poznajesz dwie techniki szycia: na maszynie oraz ręcznie ściegiem siodłowym oraz ich wady i zalety.
  • Spersonalizujesz swój pasek poprzez wybicie inicjałów, co sprawi, że będzie jeszcze bardziej unikatowy!

A do domu wrócisz z własnoręcznie uszytym paskiem, który możesz nosić samemu lub podarować w prezencie bliskiej Ci osobie.

  

Masz pytania? 

Po więcej informacji o warsztatach oraz kolejnych datach spotkań, odsyłam na Instagramowe konto. Dodaj Saileath do obserwowanych i bądź na bieżąco!

Jeżeli nie masz konta na Instagramie, zawsze możesz wysłać zapytanie na maila kontakt@saileath.com

Chętnie odpowiem na wszystkie Twoje pytania i obawy :))

  

Warsztaty kaletnicze dla Twojej firmy!

Chcesz, żebym zorganizowała takie warsztaty dla Twojej firmy, organizacji lub fundacji? Zobacz co możemy wspólnie przeżyć: 

WARSZTATY DLA KAŻDEGO Z SAILEATH - oferta.pdf

 

Masz pytania? Zapraszam do kontaktu:

+48 507 278 261 | kontakt@saileath.com 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.